top of page
Szukaj
  • Hynfra Post

Hynfra i TÜV SÜD podpisały porozumienie o współpracy globalnej

4,5 mld euro, to wartość inwestycji w ramach produkcji odnawialnego wodoru i amoniaku, jaką wiodący integrator technologii Hynfra planuje certyfikować przy współpracy z TÜV SÜD. Firmy zawarły strategiczne, globalne porozumienie obejmujące certyfikację przez TÜV SÜD projektów Hynfry na terenie Polski, Portugalii, Omanu i w Emiratach Arabskich.Porozumienie podpisano we wtorek 17 maja, podczas konferencji H2POLAND w Poznaniu. Firmy będą współpracować przy nowych projektach energetycznych, dekarbonizacji, produkcji amoniaku i technologii wodorowych.


Współpraca zapewni klientom Hynfry zgodność z obecnie działającymi oraz przyszłymi unijnymi przepisami w sprawie odnawialnych źródeł energii, które określają kryteria zrównoważonego rozwoju dla biopaliw, paliw z biomasy, a także paliw odnawialnych pochodzenia niebiologicznego (RFNBO) i pochodzących z recyklingu paliw węglowych.


- Podpisanie z TÜV SÜD globalnego porozumienia o współpracy daje Hynfrze pewność, że wszystkie realizowane przez nas projekty będą tworzone w najwyższych standardach certyfikacji odnawialności. Zagwarantuje to użytkownikom naszych instalacji długofalowe bezpieczeństwo utrzymania odnawialnego źródła pochodzenia według najwyższych europejskich standardów, zgodnych z obecnie wdrażanymi dyrektywami jak RED II ale również z dyrektywami wdrażanymi w przyszłości, jak RED III. Bardzo cieszymy się, że TÜV SÜD będzie nam towarzyszył w naszych globalnych projektach dotyczących zielonego wodoru i amoniaku — mówi Tomoho Umeda, prezes Hynfry.


Z kolei Mieczysław Obiedziński, prezes zarządu TÜV SÜD Polska, podkreśla, że certyfikacja pochodzenia wodoru i amoniaku ma kluczowe znaczenie dla realizacji celów dekarbonizacji narzuconych przez Unię Europejską, a zakres tej certyfikacji będzie wkrótce obejmował cały łańcuch dostaw i wartości. - Cieszymy się, że będziemy realizować z Hynfrą jej projekty na poziomie globalnym, ale też w Polsce, gdzie kwestia bezpieczeństwa energetycznego oraz uniezależnienia się od rosyjskich węglowodorów poprzez przejście na zieloną energię jest dziś szczególnie ważna – dodaje Obiedziński.


Podpisanie dokumentu odbyło się w obecności Reinera Blocka – dyrektora generalnego działu usług dla przemysłu TÜV SÜD. – Globalny charakter podpisanych umów pozwala na pełne wykorzystanie potencjału, jaki leży w ekspertach TÜV SÜD na terenie praktycznie całego świata. Zawarte porozumienie wnosi nową jakość w niezwykle istotnym temacie związanym z dekarbonizacją i certyfikacją pochodzenia danego nośnika energii – podkreśla Reiner Block.


TÜV SÜD jest partnerem w obszarach bezpieczeństwa, jakości oraz zrównoważonego rozwoju. W ciągu ostatnich 150 lat zapewniali partnerom i klientom kompleksowe usługi w zakresie badań, certyfikacji, audytowania oraz weryfikacji. Dziś reprezentuje ponad 24 500 pracowników w ponad 1000 lokalizacjach.


Hynfra jest integratorem technologii, pozwalających osiągnąć niezależność i efektywność energetyczną przedsiębiorstw. Pośredniczy w pozyskiwaniu i projektowaniu optymalnych instalacji do produkcji i wykorzystania wodoru, przez generalne wykonawstwo takich projektów w formule pod klucz, aż po wsparcie inwestorów w kwestiach obsługi i utrzymania procesów technologicznych na nowych instalacjach, jak również w zakresie sprzedaży zielonego wodoru, zielonego amoniaku i metanolu oraz tlenu medycznego.

193 wyświetlenia0 komentarzy

Commenti


bottom of page