Nasz zespół

Założyciel i prezes
Tomoho Umeda
Założyciel spółki Hynfra oraz Hynfra Energy Storage. Jest przedsiębiorcą i doradcą strategicznym, promotorem technologii wodorowych i wielkoskalowych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej. Koncentruje się na przyspieszaniu postępu rynkowego i technologicznego w kierunku neutralności klimatycznej. Przewodniczy Komitetowi Technologii Wodorowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej, jest członkiem zarządu stowarzyszenia Hydrogen Poland, członkiem Hydrogen Europe oraz European Clean Hydrogen Alliance. Wykłada na Master of Business Administration (MBA) uczelni Collegium Humanum, specjalizacja: Zarządzanie Technologiami Wodorowymi.

Wiceprezes
Paweł Jarczewski
Menadżer zarządzający największymi procesami inwestycyjnymi i procesami generalnego wykonawstwa na rynku energii a także w przemyśle chemicznym i nawozowym. W swojej dotychczasowej karierze zajmował stanowiska prezesa zarządów w czołowych polskich firmach branży chemicznej takich jak: Zakłady Azotowe Puławy S.A., Grupa Azoty S.A., a także RAFAKO S.A.. Był członkiem Rady Dyrektorów w KGHM International Ltd. Zajął 32. miejsce na liście najbardziej wpływowych graczy w przemyśle chemicznym opracowanej przez ICIS w 2015 roku.

Wiceprezes
Jacek Wiśniewski
Skuteczny menedżer, skoncentrowany na osiąganiu najlepszych wyników w obszarze sprzedaży, dystrybucji i łańcucha dostaw. Ma na swoim koncie wymierne sukcesy na rynkach europejskich i azjatyckich. Specjalizuje się w optymalizacji przepływów pieniężnych i kapitału obrotowego, poprawie jakości planowania i modernizacji procesów dystrybucyjnych. Jako członek kilku Rad Nadzorczych posiada duże doświadczenie w nadzorze właścicielskim na różnych rynkach.

Dyrektor zarządzająca
Marlena Krohn
Przez ponad 20 lat związana była z grupą kapitałową Boryszew S.A., Alchemia i Hutmen. Pełniła funkcje m.in. dyrektora dywizji włókniny, gdzie była odpowiedzialna za logistykę parku maszynowego oraz wprowadzenie produktu na rynek polski; prezesa zarządu Susmed, przyczyniając się do przekształcenia profilu spółki oraz zwiększając wielokrotnie wyniki; kanclerza Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej; członka Rady Nadzorczej Krezus S.A., a w ostatnich latach jako prezes zarządu oraz dyrektor zarządzający Boryszew ERG wprowadziła z powodzeniem na rynek polski i europejski produkty z obszaru chemii lotniczej.

Dyrektor zarządzający
Piotr Czembor
Menedżer z doświadczeniem na rynku energetycznym i w zakresie prawa ochrony środowiska. Ekspert rynku magazynowania energii. Koordynował procesy pozyskiwania finansowania dla nowych i istniejących jednostek kogeneracyjnych oraz odnawialnych źródeł energii. W spółkach grupy PGE pełnił zarówno funkcję dyrektora departamentu jak i członka zarządu, odpowiadając za sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej oraz obszar rynku mocy. Pracował jako prawnik w departamencie regulacji i relacji zewnętrznych Électricité de France w Polsce. Doradzał firmom energetycznym i inwestorom jako prawnik w kancelarii Dentons.

Ekspert ds. finansowania projektów
i dotacji UE
Katarzyna Cupryś
Katarzyna skutecznie doradza w procesie ubiegania się o środki unijne, wskazując odpowiednie źródła finansowania. Buduje konsorcja i zespoły projektowe oraz koordynuje obsługę projektów w trakcie ich realizacji. Od 2003 roku zajmuje się funduszami unijnymi i specjalizuje się w projektach badawczych i inwestycyjnych związanych z energetyką odnawialną. Uczestniczyła w sukcesie kilkuset projektów, które otrzymały dotacje na łączną kwotę ponad 380 mln zł (84 mln euro).

Dyrektor działu projektowego
Tomasz Krupa
Dyrektor pionów techniczno-inwestycyjnych z doświadczeniem w zakresie zarządzania projektami w przemyśle chemicznym i energetycznym o całkowitym budżecie ponad 2 mld. EUR. Ma ponad 20 lat doświadczenia m.in. w zakresie realizacji projektów oraz utrzymaniu ruchu w zakładach chemicznych i energetycznych.

Dyrektor R&D
Dr inż. Cezary Możeński
Jest uznanym specjalistą w przemyśle chemicznym i autorytetem w zakresie technologii produkcji syntetycznego amoniaku. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych. Specjalizuje się w projektowaniu i modernizacji systemów technologicznych do produkcji gazów syntezowych, wodoru, metanolu i amoniaku. Jest twórcą wielu nowatorskich rozwiązań technologicznych sprzedanych w postaci licencji i wdrożonych w przemyśle w kraju i za granicą. Jest autorem licznych publikacji naukowych i patentów. Jako dyrektor pionu rozwoju i inwestycji w ZA Pulawy S.A. i dyrektor Instytutu Nowych Syntez Chemicznych kierował zespołami zajmującymi się realizacją dużych projektów inwestycyjnych i rozwojowych. Był członkiem Rad Nadzorczych największych firm chemicznych w Polsce.

Dyrektor ds. marketingu
i komunikacji
Magdalena Piekarska
Wspiera rozwój branży, promując na polskim rynku łańcuch technologii i systemów wodorowych. Regularnie współpracuje z przedstawicielami samorządów, prowadząc działania wpływające na przyszłość i kształt gmin w całej Polsce, w tym m.st. Warszawy. Posiada doświadczenie w organizowaniu największych konferencji krajowych i zagranicznych dla branży chemicznej, budowlanej, przemysłowej, inwestycyjnej. Działała w obszarze CSR. Prowadziła kampanie tematyczne, ukazujące się w czołowych mediach takich jak: „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Gazeta Prawna” i „Rzeczpospolita”.

Szef oddziału w Hiroszimie
Hideo Yata
Odpowiada za wodorowe relacje biznesowe pomiędzy Polską a Japonią w japońskim oddziale spółki Hynfra. Jest ekspertem w zakresie projektów energetyki odnawialnej i handlu emisjami. W Polsce kierował kilkoma projektami dotyczącymi redukcji metanu w kilku kopalniach węgla, mających na celu redukcję gazów cieplarnianych, transfer kredytów emisyjnych do Japonii. Projekt ten przyczynił się również do modernizacji kopalń. Od dwóch lat rozwija projekty w Polsce i doskonale zna specyfikę japońskiego i polskiego rynku energetycznego. Pracował również dla The Chugoku Electric Power Co., Inc.