top of page
Szukaj
  • aleksandramajda

Ameropa i Hynfra podpisały porozumienie dotyczące odnawialnego zielonego amoniaku oraz metanoluAmeropa, szwajcarska spółka o globalnym zasięgu, zajmująca się handlem i produkcją nawozów oraz Hynfra, polska firma koncentrująca swoją działalność na czystej energii, odnawialnym wodorze i amoniaku, otwierają drzwi do współpracy poprzez podpisanie Porozumienia dotyczącego rozwoju projektów odnawialnego amoniaku i metanolu.

Stanowi ono podstawę do działań obu firm, które łaczą wiedzę i doświadczenie Hynfry w zakresie innowacyjnych procesów rozwojowych w projektach zielonego amoniaku i zielonego metanolu z kompetencjami Ameropy w zakresie globalnej logistyki i handlu produktów nawozowych.

Obie firmy widzą ogromne korzyści płynące z podpisanego porozumienia. W przypadku Ameropy, rozpoczęcie współpracy z Hynfrą to kamień milowy na drodze do dekarbonizacji. Jako światowy lider w zakresie handlu produktami nawozowymi i europejski producent nawozów, Ameropa zamierza odgrywać kluczową rolę w redukcji emisji w tym trudnym do dekarbonizacji sektorze gospodarki.

Hynfra, z bogatym doświadczeniem biznesowym i eksperckim zapleczem technicznym, która rozwija na całym świecie w pełni zintegrowane, certyfikowane zakłady produkcji odnawialnego amoniaku, pozyskuje w ten sposób kluczowego partnera w tworzeniu sieci dystrybucji o światowym zasięgu, poprzez długoterminowe umowy odbioru off-take i strategii sprzedaży, z wykorzystaniem specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia Ameropy w zakresie logistyki i handlu międzynarodowego produktami nawozowymi.


- Porozumienie z Ameropą to pierwsze tego typu porozumienie w historii rynku OZE. Nikt wcześniej nie ogłaszał tej skali umów off-take w zakresie zielonego amoniaku, który jest dziś jednym z najgorętszych tematów. Rynek dla tego ekologicznego surowca już jest gotowy - mówi Tomoho Umeda, prezes Hynfry.

436 wyświetleń0 komentarzy

Комментарии


bottom of page