top of page
Szukaj
  • Hynfra Post

Zielony wodór może być środkiem, który umożliwi krajom UE odcięcie się importu surowców z Rosji

„Rynek energii i paliw zmieni się, a w zasadzie już się zmienia, stanie się rozproszony i zdecentralizowany. To gminy, powiaty oraz prywatne firmy angażują się w zmianę, a nie wielkie państwowe koncerny”. – mówi Prezes Hynfra, Tomoho Umeda w artykule Michała Tabaki dla portalu Spider’s Web.


Umeda, który jest także Wiceprezesem Hydrogen Poland przekonuje, że zielony wodór może być rozwiązaniem dla przemysłu, ciepłownictwa jak i transportu. Widzi w wodorze ogromny potencjał.


W artykule poruszony został temat aktualnej sytuacji dotyczącej uzależnienia gospodarki Unii Europejskiej od rosyjskiego gazu, ropy i węgla oraz znacznego ograniczenia dostaw paliw kopalnych z Rosji do Europy.


Kraje Unii Europejskiej postawione są w trudnej pozycji. Zmniejszenie dostaw gazu oraz drastyczny wzrost jego cen ma zdecydowany wpływ na gospodarkę UE. Może to być czynnik prowadzący do przyspieszenia transformacji energetycznej.


Unia Europejska podejmuje działania w celu rezygnacji z pozyskiwania energii ze spalania paliw kopalnych i zmierza w stronę uniezależnienia się od Rosji oraz całkowitej dekarbonizacji rynku. Do 2030 roku planowane jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 55%, a do 2050 roku celem jest osiągnięcie net zero, czyli neutralności klimatycznej.


Zielony wodór może być środkiem, który umożliwi krajom Unii Europejskiej odcięcie się w pełni od importu surowców z Rosji. Wodór jest również elementem, który pozwoli na magazynowanie energii wytworzonej z OZE, co poprowadzi UE do transformacji energetycznej.

195 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page